گپ دوستانه با ......
ارتباط مستقيم با مدير وبلاگ این سایت را صفحه خانگی خود کنید ! اضافه کردن این سایت به علاقه مندیها ! صفحه اصلی !
به وبلاگ من خوش آمدید لطفا پس از بازدید از این وبلاگ با نظرات ارزشمندتون من را در پیشبرد عملکرد هر چه بهتر وبلاگ یاری دهید...**باتشکرمدیریت وبلاگ گپ دوستانه**دوستان عزیز در صورت تمایل برای تبادل لینک به من خبر بدید..افرادی که قصد دارند در این بلاگ تبلیغ کنند به مدیریت وبلاگ از طریق ایمیل اطلاع دهند
آرشیو
موضوع بندی

یکشنبه 29 آبان 1384
روابط...

سلام ! امیدوارم حال همگی خوب باشه!!

خوب ما همش درمورد عشق حرف میزنیم ولی اگه وجدانی حساب کنیم نمدونیم عشق چیه یا اصلا از کجا شروع میشه!

خوب چون مخاطب همه تو سن ۱۷تا ۲۲ هستیم من یمطلب

عنوان میکنم که یکم جالبه که به ۵ دسته تقسیم میشه

امروز دو قسمتش و میگم!!

روابط عاشقانه دختر و پسر:

نوشتار حاضر تحت عناوین زیر سامان یافته است ؛

الف ) تعریف عشق


نویسنده پس از آنکه از قول مولانا و محی الدین عربی می آورد که هر کس عشق را تعریف کند ، آن را نشناخته است ، تعریف مرحوم دهخدا از عشق را آورده و نهایتا سخن سهروردی را نقل می کند که عشق افراط الحب ( محبت شدید ) است . نکتة مهمی که در ارتباط عاشقانه بین دختر و پسر مفید و قابل توجه است اینکه از نگاه ابن مسکویه رازی ، عشق افراط در محبت است و از دوستی خاص تر و محدودتر است و عشق جز بین دو نفر امکان ندارد .
اما عشق از سویی « شیفتگی » که محبت شدید اما یک طرفه است متمایز است و از سویی دیگر : عشق از « هوس » که ترابط بین افراد فراوان است ، متمایز می شود . کلام و نگاه عاشقانه ، صادقانه و خالصانه است اما کلام و نگاه هوس آلود مبتنی بر دروغ ، ریا و نفاق است . محور عشق ، دگر خواهی است و محور و مدار هوس ، خودخواهی و ...
در این مقاله بدون بحث از حسن و قبح عشق ، عشق در معنای محبت شدید بین دو فرد بعنوان یک واقعیت ( Fact ) بیرونی و برخی ابعاد و اوصاف و شرایط آن مورد توجه و بحث قرار می گیرد .

ب ) اقسام عشق


عشق در یک معنا به دو قسم حقیقی و مجازی تقسیم می شود . در عشق حقیقی ، محبوب خداوند و صفات و افعال اوست و لکن در عشق مجازی محبوب و معشوق ، ظواهر دنیوی است و رابطة عاشقانة دختر و پسر نیز از اقسام عشق مجازی و از مصادیق عشق زمینی محسوب می گردد.
از نگاهـی دیگر مجموعة روابط عاشقانة زن و مرد در چهار شکـل « عشق مرد به مرد ، مرد به زن ، زن به زن ، زن به مـرد » خلاصـه می شود . در روابط دختر و پسر یک شکل ( یعنی عاشق پسر و معشوق دختر ) بسیار کثیرالمصداق تر و متدوال تر است ، زیرا :

اولا : زن از مرد و به تبع آن دختران از پسران زیباترند و زیبایی
 نیز عشق آفرین است . از آنجا که زنان و دختران در مقایسه با مردان و پسران عموما و غالبا زیباترند و در نتیجه مجذوب ، محبوب و معشوق پسران واقع می شوند

 ثانیا : شاید در فلسفة چنین زیبایی برای دختران در مقابل . پسران بتوان گفت که خالق آدمیان ، از آن رو جنسی را بر جنس دیگر ترجیح داد که تـوازن بین این دو جنس در بعد « جسمـی» برقرار گردد . اگر آدمـیان دارای سه بعد « قلب و دل » ، « عقـل » و « جسم » اند ، غالبا پسران از دختران در حوزة جسمی نیرومند تر و قوی ترند ، اما زیباتر بودن دختران از پسران باعث می شود که پسران با همة قدرت ، ادعا و... اسیر دختران شوند و در روابط عاشقانه برای آنها فداکاری کنند.....

ثالثا : هویت جنسی دختر و پسر همسان نیست ( گر چه هویت انسانی برابر دارند ) و چون دختران زیباترند ، اگر زیبایی های خود را نابجا عرضه کنند ، هم ارزان فروخته می شوند و هم ممکن است برایشان خطرساز باشد . از این رو پوشش برای دختران جوان و مؤمنه توصیه شده است و فلسفة حکم حجاب و پوشش را باید در زیبایی دختران نسبت به پسران دید.
رابعا : از آنجا که عشق و زیبایی قرین یکدیگرند و نیز دختران مظهر و نماد زیبایی اند ، از این رو حتی در توصیف و بیان زیبایی معشوق حقیقی نیز از ویژگی های زنان و دختران ( چشم ، ابرو ، لب ، خال ، زلف ، گیسو و ... ) بهره برده اند .

خوب ادامه مطلب برای بعد...

قبل ازاینکه کوله بار عشقم وببرم یسوال؟؟

در نظر تو عشق یعنی چی؟؟؟؟

بای ...بای... 


 


 

تعداد بازدیدکنندگان : 138286


Powered by HAMI.DOM.IR

عناوین آخرین یادداشت ها
«کپی برداری از تمامی مطالب این بلاگ با ذکر منبع بلا مانع است»